Turkalender for 2018

Her kan du se klubbens turprogram. For alle turene vil der komme nærmere info angående tidspunkter, forudsætninger, tilmelding, hvad man kan forvente af turen og lignende. Der kan ske ændringer i programmet afhængigt af arrangørens muligheder, antal tilmeldte osv. Turene er forbeholdt klubbens medlemmer.

Datoer for klubture 2018 – Sæt kryds i kalenderen!            

Nærmere oplysninger om de enkelte ture følger på klubbens hjemmeside, facebook og opslag i klubben.

Klik på billede for stor PDF version.

 Klubtur2018Udklip

NB: Vi modtager meget gerne dit forslag til en klubtur på: Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. , kontaktperson: Diana Ransgaard Sørensen

Vi annoncerer også klubturene via facebook: https://www.facebook.com/groups/11710080647/events/

 

 Med venlig hilsen

Aktivitetsudvalget

 

blivmedlem

deltag

Medlemmernes billeder

klart.se

Väder Göteborg

klart.se

Dagens ordsprog

"Gee, in the old days people used aid to make things easier, nowadays they use aid to make things harder." — Juanita Donini.