Klubturskalenderen 2020 – Sæt kryds i kalenderen!            

Her kan du se klubbens turprogram. For alle turene vil der komme nærmere info angående tidspunkter, forudsætninger, tilmelding, hvad man kan forvente af turen og lignende. Der kan ske ændringer i programmet afhængigt af arrangørens muligheder, antal tilmeldte osv. Turene er forbeholdt klubbens medlemmer.

Nærmere oplysninger om de enkelte ture følger på Dansk Bjerg- og Klatreforbunds facebook-side under begivenheder samt ved opslag i Blocs & Walls.

(Klik på billede for stor version).

20001 dbkk kalender 2020 tryk ny8

NB: Vi modtager meget gerne dit forslag til en klubtur på:  Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. , kontaktperson: Diana Ransgaard Sørensen

 

 

Til turlederen  

Til turlederen findes følgende dokumenter:

  • DBKK Turledervejledning (gældende fra 27.juni 2018)
  • DBKK Retningslinjer for tildeling af støtte (gældende fra 27.juni 2018)
  • a4-enkle-plakater (vil man have en anden farve, så kontakt Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. )

Hvsi der skulle opstå spørgsmål, så skriv til Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. kontaktperson: Diana Ransgaard Sørensen

 

 Med venlig hilsen
Klubtursudvalget

 

 

blivmedlem

deltag

Medlemmernes billeder

klart.se

Väder Göteborg

klart.se

Dagens ordsprog

"I find that rock climbing is the finest, most healthiest sport in the whole world. It is much healthier than most; look at baseball, where 10 000 sit on their ass to watch a handful of players" — John Salathé, 1974.