Klubturskalenderen 2020 – Sæt kryds i kalenderen!            

Her kan du se klubbens turprogram. For alle turene vil der komme nærmere info angående tidspunkter, forudsætninger, tilmelding, hvad man kan forvente af turen og lignende. Der kan ske ændringer i programmet afhængigt af arrangørens muligheder, antal tilmeldte osv. Turene er forbeholdt klubbens medlemmer.

Nærmere oplysninger om de enkelte ture følger på Dansk Bjerg- og Klatreforbunds facebook-side under begivenheder samt ved opslag i Blocs & Walls.

(Klik på billede for stor version).

20001 dbkk kalender 2020 tryk ny8

NB: Vi modtager meget gerne dit forslag til en klubtur på:  Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. , kontaktperson: Diana Ransgaard Sørensen

 

 

Til turlederen  

Til turlederen findes følgende dokumenter:

  • DBKK Turledervejledning (gældende fra 27.juni 2018)
  • DBKK Retningslinjer for tildeling af støtte (gældende fra 27.juni 2018)
  • a4-enkle-plakater (vil man have en anden farve, så kontakt Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. )

Hvsi der skulle opstå spørgsmål, så skriv til Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. kontaktperson: Diana Ransgaard Sørensen

 

 Med venlig hilsen
Klubtursudvalget

 

 

blivmedlem

deltag

Medlemmernes billeder

klart.se

Väder Göteborg

klart.se

Dagens ordsprog

"A climber's day always starts at the crux: getting out of bed."